Jak vybrat kameru Matterport

Jak vybrat kameru pro virtuální prohlídky

Čas utíká rychle a kamera matterport Pro 2 již má pár virtuálních prohlídek za sebou. Nová kamera Matterport Pro3 nám dává úplně nové možnosti využití, ale je potřeba vše dělat pouze kamerou matterport Pro 3? Vhodná kamera pro virtuální prohlídku nemusí být vždy ta s nejvyšším rozlišením nebo nejnovějšími funkcemi. Záleží na případu použití, rozsahu projektu a zda budeme skenovat pouze interiér, nebo je potřeba virtuální prohlídku rozšířit o exteriéry. Případně volbu kamery může ovlivnit velikosti skenovaných prostor. Existuje několik ukazatelů, podle kterých byste měli zjistit, která kamera matterport Pro 2/ Pro3 bude pro váš projekt dávat jvětší smysl. Jak již bylo řečeno, kvalita obrazu je jednou z nejhůře definovatelných. Je spíše subjektivní a skutečně ji může definovat pouze divák sám za sebe.

Hlavním rozdílem je použitelnost

3D kamera Matterport Pro2 je ideálním řešením pro vytváření virtuálních prohlídek. Snadno a rychle vytvoříte digitální dvojče jakékoliv nemovitosti, ať už se jedná o byt, hotel nebo komerční prostory. Na druhou stanu má spoustu omezení, neumí skenovat velké prostory hal, pokud se skenovat podaří u větších objetů dochází k mírné deformaci prostor. Hlavní problém má kamera s přímým slunečním světlem a tak je skoro nemožné použítí kamery Matterport Pro2 v exteriérech.

Nejnovější kamera Matterport Pro3 je mnohem rychlejší při skenování rozsáhlých projektů, nabízí až 4x rychlejší skenování ve velkých prostorách a exterérech. Skenuje vnitřní i venkovní prostory a zachycuje celé nemovitosti v jediném vysoce kvalitním modelu - dokonce i při plném slunečním světle! Vysoká přesnost snímání (odchylka 0,2%) ±20mm (Pro2 odchylka ±1%) s dosah snímače 20m (Pro2 4,5m), snadnější a rychlejší skenování rozsáhlých prostorů v kombinaci s větším dosahem značně ušetří čas u velkých projektů.

Srovnání kamer Matterport Pro3 / Pro2

Obě kamery nabízejí vynikající parametry a výkon. Model Pro3 má oproti modelu Pro2 několik nových funkcí a výhod, včetně:

  • Venkovní snímání při plném slunci. Vylepšená kamera a software umožňují pořízení jediného vysoce kvalitního modelu pro venkovní snímání při plném slunci. Protože Pro3 používá LiDAR místo strukturovaného světla, slunce již při snímání nepředstavuje problém. Tím se také eliminují problémy s hloubkou u oken a střešních oken v interiéru.

  • Rychlejší skenování. Doba skenování u Pro3 je rychlejší než u Pro2, a to méně než 20 sekund. Delší dosah systému Pro3 také umožňuje větší vzdálenost mezi jednotlivými skenováními, což znamená, že k pokrytí stejné oblasti je potřeba méně skenování, než by vyžadoval systém Pro2. V závislosti na prostoru, který skenujete, můžete stále potřebovat podobný počet skenů, abyste zajistili snadnou navigaci.

  • Větší dosah. Model Pro3 dokáže snímat až do vzdálenosti 100 metrů pro použití v souborech E57 a BIM. Pro zpracované modely zachytí až 20 metrů. Používá také ultra širokoúhlé snímání a má vylepšené zarovnání skenů zachycených ve větší vzdálenosti od sebe.

  • Vyšší přesnost. Pro generování souborů, jako je E57, nabízí Pro3 vyšší přesnost s chybovostí přibližně 20 milimetrů na vzdálenost 10 metrů.  

 

Virtuální prohlídka realizovaná kamerou Matterport Pro 2

 

Virtuální prohlídka realizovaná kamerou Matterport Pro 3

 

Stačí jen vyplnit formulář

a obratem se Vám ozveme!

Jméno a příjmení

Společnost

Telefon

Email

Zpráva2 + 1 =


Raději voláte?

Jsme rádi za váš zájem o naše
služby, neváhejte se ozvat

+420 770 77 88 66

Pokud raději voláte tel. 770 77 88 66

VÁŠ NÁSKOK PŘED KONKURENCÍ
PROFESIONÁLNÍ NÁSTROJ
PRO ZPRACOVÁNÍ
3D VIRTUÁLNÍCH PROHLÍDEK

Staňte se naším fanouškem
na sociálních sítích #scan360


Scan360.cz
Brno - působíme po celé ČR
Telefon: +420 770 77 88 66
Email: info@scan360.cz

Copyright (c) 2020 SCAN360.cz, design a kód wedipa.com