Příprava nemovitosti k prodeji

Příprava nemovitosti k prodeji

Zvyšte šanci na prodej bytu či domu pomocí kvalitní prezentace

Řada bytů a domů se prodává dlouho a pod cenou, nebo o ně vůbec není zájem. Ti, co je nabízí, totiž opomenuli jednu zásadní věc – samotnou přípravu nemovitosti k prodeji, která se nepředstavuje pouhé zadání inzerátu s často nepříliš lichotivými fotografiemi. Stačí přitom přistoupit na moderní trend home stagingu, který z každé nemovitosti dokáže vytěžit to nejlepší. „Aranžování domova“, jak se tento termín překládá, přitom dokáže zrychlit prodej nemovitosti a ještě na něm vydělat.

Home staging zaručí vyšší cenu i poptávku

Příprava nemovitosti na prodej, jak se tento termín překládá v obecné rovině, se na Západě dávno stala standardem. Také u nás už home staging některé realitní kanceláře nabízejí zdarma v rámci služeb spojených s prodejem. Vkusné naaranžování interiéru a kvalitně pořízené fotografie zaručí, že inzerát s nabízenou nemovitostí přiláká mnohem více zájemců. Čím vyšší je poptávka po nabízeném bydlení, tím spíše pak její majitel uspěje s odvážně nasazenou prodejní cenou.

Jak připravit nemovitost k prodeji?

Home staging zatraktivní vámi nabízenou nemovitost bez náročných rekonstrukcí. Jedná se převážně o jednoduché úkony, ke kterým patří úklid a aranžování nábytku včetně dekorací, které se v interiéru nachází. Problémem nejsou ani prostory bez vybavení. To je totiž možné si v rámci home stagingu vypůjčit. Při proměně bydlení, které má zaujmout co nejvíce zájemců, se doporučuje mít po ruce bytového designéra. Ten pomocí jasně daných pravidel a s citem pro estetiku připraví váš byt či dům na fotografování i na prohlídky se zájemci. Výsledkem jeho práce bude sladěná, čistá a vzdušná nemovitost, která vypadá jako z katalogu.

Odosobnění interiéru jako cesta k větší poptávce

Zdi vymalované výraznými barvami, rodinné fotografie, kosmetické přípravky – to všechno spolu s dalšími osobními odkazy na původní majitele musí zmizet, aby mohl vyniknout čistý a svěží interiér bez jakýchkoliv rušivých prvků. Bílá výmalba je přitom sázka na jistotu a doporučuje se zejména v prostorech s odvážnými barevnými zdmi. Tímto krokem tak rozšíříte záběr zájemců, které byste zpočátku jen kvůli nevyhovující výmalbě mohli odradit. To samé platí v případě, že nabízíte nemovitost, která jakékoliv vybavení postrádá. Pohled na takovou nabídku v záplavě dalších inzerátů totiž kolikrát potenciálního zájemci nezanechá žádný dojem. Řada odborníků na home staging přitom dokáže nejen efektivně naaranžovat nemovitost, ale také do ní zapůjčit vybavení na fotografování i prohlídky. Kvalitními fotografiemi totiž děláte první dojem a prohlídka by jej pak měla potvrdit. Proto je pečlivá prezentace vaší nemovitosti tolik důležitá. Nechcete přece, aby na realitním serveru dlouho ležela ladem, abyste ji nakonec museli prodat pod cenou.

Příprava nemovitosti k prodeji krok po kroku

Na fotografování i následné prohlídky je třeba interiér důkladně připravit. Všechny místnosti by měly být čisté a vzdušné, zbavené osobních předmětů. Pokud se nejprve zaměříme na kuchyni, nádobí a kuchyňské spotřebiče by měli být schovány za skříňkami. To samé platí pro utěrky, chňapky, mycí prostředky a odkapávač. Kuchyně by zkrátka měla působit maximálně uklizeně a vizuálně čistě. Ukliďte proto i magnetky a nálepky z lednice, fotografie nevyjímaje. Stejně prázdné a zářivě čisté mějte i povrchy v koupelně, ve které v době focení a prohlídek nemají místo jakékoliv hygienické přípravky. V obývacím pokoji vyhrňte rolety, roztáhněte závěsy – vpusťte zkrátka do interiéru co nejvíce světla. Nikoho totiž neláká potemnělé bydlení. Obývací pokoj provzdušníte uklizením časem nashromážděných osobních předmětů. Místo tu nemají různé suvenýry z cest, budíky, fotografie, obrázky ani dětské hračky. Ponechat zde však můžete pěkné úložné krabice a knihy. Ukliďte také ložnici, ať vypadá jako z katalogu. Čisté povlečení a přehoz předvedou, že v jednoduchosti je krása. Zameťte také všechny stopy po domácích mazlíčcích. Věšák v předsíni zbavte veškerých svrchníků, ukliďte boty a vyleštěte zrcadlo – stejně jako jste teď nablýskali svou nemovitost, která se teď bude prodávat bez zbytečných odkladů a za cenu, která jí opravdu patří.

Stačí jen vyplnit formulář

a obratem se Vám ozveme!

Jméno a příjmení

Společnost

Telefon

Email

Zpráva0 + 1 =


Raději voláte?

Jsme rádi za váš zájem o naše
služby, neváhejte se ozvat

+420 770 77 88 66

Pokud raději voláte tel. 770 77 88 66

VÁŠ NÁSKOK PŘED KONKURENCÍ
PROFESIONÁLNÍ NÁSTROJ
PRO ZPRACOVÁNÍ
3D VIRTUÁLNÍCH PROHLÍDEK

Staňte se naším fanouškem
na sociálních sítích #scan360


Scan360.cz
Brno - působíme po celé ČR
Telefon: +420 770 77 88 66
Email: info@scan360.cz

Copyright (c) 2020 SCAN360.cz, design a kód wedipa.com