Jak správně vyfotit byt?

Příprava nemovitosti na focení je základ!

Byt je potřeba nejprve uklidit a v místnostech ponechat opravdu jen to nejnutnější, takzvaně odosobnit. Zbavte se všech osobních fotografií, zbatečných dekorací a samozřejmě věcí které na fotku nepatří. Kvalitní fotky jsou nemilosrdné, je na nich vidět opravdu každý detail. Kupující nekupuje vaše vybavení a doplňky a rozhodně neocení množství spotřebičů na kuchyňské lince nebo kopec neuklizených hraček vašich dětí. Tyto předměty pouze opticky zmenší místnost a je třeba je odstranit, plná koupelna šampónů a drogerie nikoho nenadchne.

Úhel záběru při focení bytu

Stoupnout si na mezi dveře a zmáčknout spoušť nestačí! Vždy při fotografování posuzujeme, odkud se nám daná místnost nejvíce líbí, hledáme zajímavé úhly. Pravidlo říká, že ve fotografii místnosti by mělo být okno (a asi to očekává i kupující), ale nemusí to platit vždy. Pořizujeme různé fotografie a v počítači následně vybíráme ty, které se líbí nejvíce. Až na výjimky máme fotoaparát rovně (ideálně na stativu) ve všech osách, to znamená, že není sklopený ani natočený. Svislé hrany (třeba dveře) musí být opravdu svislé, takovéto fotografie působí přirozeně.

Výška záběru, aneb z jaké výšky fotit?

Ideální realitní fotografie je pořízená z výšky cca 110 -120 cm od země, pokud máme běžnou výšku stropu. 

Světlo, denní doba, přisvícení:

Fotografie je o světle a kupující chce světlý byt. Nebojte se rozsvítit všechny světla i když je den, snímky pořizujeme v denní hodinu, kdy je byt nejsvětlejší, pokud je to vhodné, odstraňujeme všechny stínicí prvky případně mírně dosvicujeme.

Co všechno fotit?

Každou místnost, velkou i z několika úhlů. Kupující, který kupuje 3+1 chce přirozeně vidět všechny 4 místnosti. Fotografie bytu doplňujeme fotografií společných prostor domu, výtahu, sklepu či garážového stání. Vhodný je též pohled z okna a foto budovy zvenku, alespoň ze dvou rozdílných úhlů, kde je vidět okolí.

Na technice záleží především!

Fotografii dělá ve většině případů objektiv. Tím jsme vám prozradili náš názor na fotografie pořízené mobilem, kde díky miniaturizované optice nevzniká toliko požadovaný a důležitý pocit prostornosti. A my přeci chceme kupujícího nadchnout, aby neváhal a zaplatil stanovenou cenu. Používáme širokoúhlé objektivy ideálně 14-16mm. Jen ty umožní zobrazit celou místnost a podpořit představivost zájemce. Preferujeme dobře prokreslené předměty v popředí i pozadí a vyhýbáme se rádoby uměleckým snímkům květin či otevřených knih v ustlané ložnici. Pro běžného kupujícího je to nezajímavé. Fotografie pořizujeme v ročním období, kdy budeme nemovitost prodávat, fotka z jiného období evokuje pocit, že je nemovitost již nabídce delší dobu. S úsměvem říkáme, že jasná nebo polojasná modrá obloha na snímcích přidá minimálně 100 tis Kč k ceně vaší nemovitosti.

Všechno chce své a kvalitní fotografie nemovitosti je složitá disciplína, na kterou nestačí jen vzít “profesionálního fotografa”. Fotografovat interiéry je vlastně mnohem těžší, než by se na první pohled mohlo zdát. Je třeba zvládat expozici, umět číst umělé i přirozené světlo a v neposlední řadě mít cit pro perspektivu a kompozici. Na druhou stranu jde o čistě technickou, nikoliv uměleckou disciplínu, takže to není nic, co by se nedalo naučit. Domníváte se, že pouhá fotografie v dnešní době nestačí? Je potřeba ji doplnit videem nebo virtuální prohlídkou? I takto prezentujeme námi realizované nemovitosti. 

Více fotografií

Stačí jen vyplnit formulář

a obratem se Vám ozveme!

Jméno a příjmení

Společnost

Telefon

Email

Zpráva2 + 1 =


Raději voláte?

Jsme rádi za váš zájem o naše
služby, neváhejte se ozvat

+420 770 77 88 66

Pokud raději voláte tel. 770 77 88 66

VÁŠ NÁSKOK PŘED KONKURENCÍ
PROFESIONÁLNÍ NÁSTROJ
PRO ZPRACOVÁNÍ
3D VIRTUÁLNÍCH PROHLÍDEK

Staňte se naším fanouškem
na sociálních sítích #scan360


Scan360.cz
Brno - působíme po celé ČR
Telefon: +420 770 77 88 66
Email: info@scan360.cz

Copyright (c) 2020 SCAN360.cz, design a kód wedipa.com