Jak navýšit cenu nemovitostí?

Jak navýšit cenu nemovitostí?

Než vyvěsíte na internet fotky, dejte nejprve dům do pořádku

Navýšení ceny nemovitosti a její rychlý prodej může jít ruku v ruce, a to s metodou home staging, která v překladu znamená „aranžování domova“. Jedná se o pečlivou přípravu nemovitosti k prodeji, která v zájemcích vzbudí ty pravé emoce. Nemáme přitom na mysli nákladnou rekonstrukci nemovitosti, ale spíše estetické úpravy, které zaručí rychlý prodej za odpovídající cenu.

Nabídněte nemovitost v nejlepším možném stavu

Příprava nemovitosti na prodej může sice trvat delší dobu, než byste si možná představovali, stojí však rozhodně za to. S home stagingem totiž zvýšíte atraktivitu nabízení nemovitosti a s tím také její cenu, a to až o několik desítek či stovek tisíc. Nezanedbávejte proto přípravu nemovitosti k prodeji, naopak ji ukažte v co možná nejlepším světle. Jedině tak se ujistíte, že jste pro její prodej za sebevědomě nasazenou cenu udělali opravdu maximum. Do proměny interiéru se můžete pustit sami, lepší však bude, když ji svěříte do rukou odborníkům na home staging, kteří vědí, které z úprav mají smysl. Takový bytový designér interiér vašeho domu či bytu vizuálně pročistí a provzdušní. Před focením a následnými prohlídkami zájemců by v něm totiž neměly být žádné předměty s vazbou na bývalé majitele. Takto odosobněný interiér by měl připomínat bydlení ze stránek katalogu. Měl by působit čistě a univerzálně, aby zaujal co největší množství zájemců.

Úklid nemovitosti a náprava drobných vad

Pamatujte na to, že příprava nemovitosti na prodej by měla mít spíše estetický než funkční charakter. Zamyslete se nad tím, jak upravený interiér by se líbil vám a vašim blízkým, a podle toho postupujte. V prvé řadě tak ukliďte všechny časem nahromaděné osobní předměty, které vzbuzují nepříjemný dojem přeplněných místností. Nechce jednotlivé prostory volně dýchat a vsaďte na to, že v jednoduchosti je krása. Až interiér oprostíte od všech prvků, které by na potenciálního zájemce působily příliš osobním a domáckým dojmem, otevřete okna a vpusťte do bytu či domu více světla. Prosvětlené interiéry se totiž prodávají mnohem lépe. K vizuálně čistému a světlému vzhledu dopomůžete také bílou výmalbou. Od firem specializujících se na home staging si pak můžete zapůjčit rozmanité kusy nábytku a doplňků, které vaši nemovitost ještě více zatraktivní. Tuto možnost ocení především ti z vás, kteří potřebují prodat prostory čistě bez vybavení, které však na realitních serverech nedokáží vzbudit ty správné emoce. Až bude vše na svém místě, projděte se místnostmi svého bytu či domu jako potenciální kupující. Možná, že až v tuto chvíli objevíte drobné vady, na které jste si už časem zvykli. Pokud si jejich oprava nevyžaduje vysoké investice, pusťte se do ní. Jedině tak budete vědět, že jste pro přípravu nemovitosti k prodeji udělali maximum.

Příprava nemovitosti k fotografování

Berte v úvahu fakt, že docela první dojem neudělá přímo vaše nemovitost, ale fotografie, na níž bude zachycena. Zcela zásadní je tedy příprava nemovitosti těsně před jejím vyfotografováním. K tomu si v ideálním případě přizvěte firmy, které se přípravou nemovitostí k prodeji zabývají profesionálně. Se správným přístupem vám zaručí, že fotografie vaší nemovitosti budou vypadat jako z hotelu a přilákají velké množství zájemců o prohlídku, která jejich první dojem jenom potvrdí. Před samotným fotografováním je zapotřebí nemovitost a její blízké okolí pečlivě uklidit, provzdušnit a celkově zatraktivnit. Příjemnou atmosféru dopomohou vytvořit květiny, svíčky, koberce, ubrusy a přehozy. Pak už přichází na řadu zkušené oko fotografa spolu s kvalitním objektivem a počítačovými programy pro úpravu fotografií. Není snad třeba dodávat, že ty nejlepší fotografie vznikají ze správného úhlu a při dostatečném osvětlení. Pokud před fotografováním nemovitosti určené k prodeji nechcete nic zanedbat, projděte si fotografie z realitních serverů a uložte si ty z nich, které se vám nejvíce líbí, ale také ty, jichž se určitě chcete vyvarovat. Ve výsledku pak určitě nebudete litovat, že jste k přípravě nemovitosti na prodej přistoupili se vší vážností. Odměnou vám bude nejen velké množství zájemců, ale také navýšení ceny prodávané nemovitosti a její rychlý prodej.

Stačí jen vyplnit formulář

a obratem se Vám ozveme!

Jméno a příjmení

Společnost

Telefon

Email

Zpráva5 + 1 =


Raději voláte?

Jsme rádi za váš zájem o naše
služby, neváhejte se ozvat

+420 770 77 88 66

Pokud raději voláte tel. 770 77 88 66

VÁŠ NÁSKOK PŘED KONKURENCÍ
PROFESIONÁLNÍ NÁSTROJ
PRO ZPRACOVÁNÍ
3D VIRTUÁLNÍCH PROHLÍDEK

Staňte se naším fanouškem
na sociálních sítích #scan360


Scan360.cz
Brno - působíme po celé ČR
Telefon: +420 770 77 88 66
Email: info@scan360.cz

Copyright (c) 2020 SCAN360.cz, design a kód wedipa.com